Mekanın Cennet Olsun Rıdvan Sönmez

28 Nisan 2013 Pazar günü öğlen namazından sonra R.Hisarüstü Ülker camii konferans salonunda, Rahmetli Rıdvan Sönmez’in yakınları tarafından, Rıdvan Sönmez’in ruhu için Kuran-ı Kerim ve Mevlit okutulmuş, sonrasında da yemek verilmiştir. Okutulan mevlide ve verilen yemeğe Rıdvan Sönmez’in ailesi, yakınları ve çok sayıda köylümüz katılmıştır. Rıdvan sönmez’in anısına düzenlenen bu özel güne katılarak dualarını, rahmetli büyüğümüzün üzerinden eksik etmeyen tüm köylülerimize teşekkür ediyor, rahmetli abimiz Rıdvan Sönmez’in mekanının cennet olmasını, yüce Allah’tan bir kez daha diliyoruz.

DÜZYAYLA KÖYÜ KALKINDIRMA DERNEĞİ YÖNETİMİ

 

Rıdvan sönmez kimdir

Rıdvan Sönmez 1955 yılında Sivas -Hafik Düzyayla Köyü’nde doğmuştur. Sönmez Madenciliğin sahibi olan Rıdvan Sönmez Düzyayla Köyü’nün ilk iş adamlarındandır. 1980-95 yılları arasında İstanbul’a gelen birçok köylümüze işletmesinde iş imkanı sunmuş ve birçok köylümüzün İstanbul’da yaşam düzeni kurmasına yardımcı olmuştur. Derneğimizin kurucu üyelerinden olan Rıdvan Sönmez, derneğimizde başkanlıkta yapmıştır. Bu dönemlerde derneğimize maddi ve manevi anlamda çok büyük desteği olan Rıdvan Sönmez, köyümüzün elektrik ve telefon altyapısının oluşturulmasına da maddi olarak destek olmuştur. Ayrıca göz suyunun dağıtım hakkının Düzyayla Köyü’nün insiyatifinde olması için, kaymakamlık, valilik ve bakanlık nezdinde girişimlerde bulunmuştur. 2012 senesinde İstanbul’da vefat etmiştir.

Mevlit ve Yemekten Görüntüler

Rıdvan Sönmez İçin Ülker Cami'inde Kuran ve Mevlit okutulduRıdvan Sönmez İçin Ülker Cami'inde Kuran ve Mevlit okutuldu

 

 

 

 

 

Kuran ve Mevlit okutulmasının ardından yakınları tarafından Rıdvan Sönmez'in ruhu için yemek verildi Kuran ve Mevlit okutulmasının ardından yakınları tarafından Rıdvan Sönmez'in ruhu için yemek verildi Kuran ve Mevlit okutulmasının ardından yakınları tarafından Rıdvan Sönmez'in ruhu için yemek verildi

 

 

 

 

One Response to Mekanın Cennet Olsun Rıdvan Sönmez

  1. Kadir Kınık Kadir kınık dedi ki:

    Merhametlilerin en merhametlisi olan allahım merhamet eylesin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.