Hayırlı Olsun

Sayın Düzyaylalılar, bundan üç yıl önce yönetim kurulu olarak kendimize bir amaç belirlemiştik. Amacımız; köyümüz ve köylümüz için, derneğimiz adına İstanbul’da bir gayrimenkul satın almak ve böylelikle derneğimize sürekli gelir getirecek bir mülk kazandırmaktı. Bu amacımızın gerçekleşmesiyle birlikte derneğimiz; köyümüzün ve köylümüzün istek ve ihtiyaçlarına cevap verme noktasında maddi olarak daha güçlü bir yapıya kavuşacak, derneğimizin geleceğine dair daha büyük planların hayata geçirilmesi için gerekli olan ilk adımlar atılmış olacaktı.
Bu amaç doğrultusunda üç yıl önce başladığımız çalışmalar; kimi zaman maddi yetersizliklerden, kimi zaman bizleri “başarısız olacağımız” iddiasıyla bu niyetimizden vazgeçirmek isteyenlerden, kimi zamansa köyümüz için alınan bu mülkün yönetim kurulu üyelerinin zimmetine geçirileceğini iddia edenler yüzünden kesintiye uğramış, bu mülkün alınarak derneğimize devredilmesi geciktirilmiştir.
Sözü edilen tüm bu olumsuzluklar yönetim kurulundaki arkadaşlarımızın sabırlı çalışmaları ve siz değerli Düzyaylalıların maddi manevi destekleriyle aşılmış; tapunun bu gün itibarıyla derneğimize devriyle birlikte bu yer tamamen derneğimize ait olmuştur. Bu vesile ile bu yerin alınmasında ve Düzyaylamızın hizmetine sunulmasında emeği geçen, başta tüm Düzyaylalılar olmak üzere, herkese ve yönetim kurulundaki fedakar arkadaşlarıma en içten minnet duygularımla teşekkür ediyorum.
Tüm bu olumlu gelişmelere rağmen geçmişten günümüze derneğimizin en büyük sorunlarından birisi olan aidatların toplanması sorunu hala devam etmektedir. Diğer derneklerle kıyaslandığında üyelerin aidatlarını ödemesi hususunda köyümüz, maalesef büyüklüğüne yakışmayacak bir noktada, çok gerilerdedir. Siz değerli üyelerimizden ricamız ödenmemiş aidat borçlarınızı ödeyerek hem derneğimiz için hem de köyümüz için üzerinize düşen sorumluluğu yerine getirmenizdir. Bu hususta şu bilgiyi de eklemek istiyorum; 2015 ve 2016 yıllarına ait aidat borcu bulunan üyelerimiz, dernek seçimlerinde oy kullanamayacaktır.
Saygıdeğer Düzyaylalılar ve değerli dostlarım, yeni dernek lokalimizin ve mübarek Ramazan-ı Şerif’in hayırlara vesile olmasını dilerken Ramazan ayını yaşadığımız bu mübarek günlerin tüm düzyaylalılara ve tüm islam alemine bereket, huzur ve mutluluk getirmesini temenni ediyor; bu güzel amacın gerçekleşmesinde emeği geçen herkese en içten saygılarımla tekrardan teşekkür ediyorum

DÜZYAYLA KÖYÜ KALKINDIRMA DERNEĞİ YÖNETİM KURULU ADINA
BAŞKAN METİN ERCAN

tpu_pendik_lokal

Esenyali Lokalimizin Derneğimize Ait Olduğunu Gösterir Tapu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.