Karanlıktan Nura

Karanlık bir çağdı. Tıpkı kara yürekli insanların içleri gibi zifiri karanlıktı. Güneş aydınlatmıyordu . Gözler kör, kulaklar sağırlaşmış, diller isyan kokuyordu. Kadınlar ve köleler mal hükmü görüyordu. Güçlü, zayıfı eziyordu. İnsanlar parayla alınıp satılır olmuştu. Karanlık bir çağdı.Kara bulutlar dağılamaya başlamıştı. Güneşe yol açılıyordu. Alem aydınlanıyordu. Sezsizden bir devrim, bir ihtilal, bir inkılap başlıyordu. Akıllar tutulmuştu ; bir şeyler oluyordu ama kara zihinler bir türlü onu idrak edemiyordu. Evet insanlığın ufkuna büyük bir nur doğuyordu. Bu yeni bir filizin toprağı yarıp çıkması, kışın bahara dönmesi gibi bir şeydi. İnsanlığın üstündeki kara örtüyü yırtıyordu güneş , insanlık şeref bulmaya başlayacaktı.insanlar yaratılış gayesi olan kulluğun şerefine yeniden ulaşacaklardı.
Bir şeyler sallanıyordu . Bu öyle bir zelzeleydi ki kötülüğe, haksızlığa yanlışa dair ne varsa her şeyi kökünden sarsıyor, oynatıyor, söküp atıyordu. Artık insanlar eşitti, bir tarağın dişleri gibi eşit . ..
Onları farklı kılan imanlarından başka bir şey değildi. Artık kadınlarda bir fertti, kız çocukları da.
Onurunu ,şerefini,itibarını insanlığını yeniden bulmuştu. En kıymetli hazineydi, ayaklarının altına cennet verilecek kadar kadın yüceltilmişti.
Köleler yaratanın bir emaneti olarak efendisi ile aynı elbiseyi giyeceklerdi .
İnsanlık kaybettiği bütün değerlere yeniden sahip oluyordu,
Artık güneş doğmuştu, karanlıklar nura boğulmuştu. İnsanlık onuru hiç bu kadar değer kazanmamıştı. İnsanlar arasında sınıf farkı kalmamıştı. İnsanlar aynı Rabb’e, aynı hizada secde ediyorlardı artık.
İnsan, insan olmanın izzetini ve şerefini yaşıyordu.
Bütün insanlık özellikleri yeniden gün yüzüne çıkmıştı.
Herkes mutluydu, yaşadığının farkına varıyordu yeniden insanlık. Gözler yeniden görüyor, kulaklar yeniden duyuyor, diller “ALLAH” diye şakıyordu. Her mevsim bahardı artık ve her yer cennetten bir köşeydi bu dönem insan oğlunun dünya yaratıldığından beri en güzel dönemiydi .
“DOĞUM GÜNÜ KUTLU OLSUN EFENDİM” sana ümmet olabilme şerefini bizlere veren yüce yaratıcımıza hamd olsun ,
Bu vesile ile 19 Nisan 2014 Cumartesi günü saat 11:00’da Köyümüz DÜZYAYLA da yapılacak olan Kutlu Doğum Haftası programında buluşmak üzere …
ALLAH’A EMANET OLUNUZ …

 

[show_avatar email=16 align=right show_name=true]

 

 

____________________________________________________________________________________

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.