Kandilimiz Mübarek, Ulusal Egemenlik Bayramımız Kutlu Olsun

Bugün mübarek üç ayların müjdecisi olan Regaip Kandilimiz ve 23 Nisan Ulusal egemenlik ve çocuk bayramımız. Aynı takvim yaprağına denk gelerek sevincimizi ve coşkumuzu kat kat arttıran bu güzel günde tüm düzyaylalıların ve tüm islam aleminin Regaip kandilinin mübarek olmasını diliyor, yüce Allah’tan (CC) dualarınızın ve dileklerinizin kabul olmasını niyaz ediyorum. Her zaman söylediğimiz gibi küskünlüklerimiz, dargınlıklarımız varsa bu mübarek günlerde bu kırgınlıkları ortadan kaldırmak bizlerin üzerine düşen bir sorumluluktur. Bu sebeple buradan farkında olmadan kalbini kırdığımız, bilmeden üzdüğümüz herkesten özür diliyoruz. Bu günün bir başka önemi ise Büyük Millet Meclisimizin kuruluşunun yıldönümü, ayrıca da Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı’mımızdır. Bizlere bu güzel topraklarda yaşama imkanı veren aziz şehitlerimizi ve ulu önderimizi rahmetle anarken gelecekteki büyüklerimiz olacak çocuklarımızın bayramı’nı içtenlikle kutluyoruz.

Sözlerimin geri kalan kısmını geleceğimiz ve yaşama sebebimiz olan Düzyaylalı çocuklarımıza ayırmak istiyorum. Bizler için dünyalar kadar değerli olan düzyaylalı çocuklarımız, bir zamanlar bizlerde sizler gibi çocuktuk, Elmalı’ya yatan büyüklerimiz de hepimiz gibi çocuktu. Arkalarında bıraktıkları miras yalnızca yaptıkları iyi işler, iyi niyetleri ve aldıkları hayır dualar oldu. Dünya malının dünyada kaldığını, dostlukların ve arkadaşlıkların kalp kırmadan güzel olduğunu bilmenizi isterim. Gönül isterdi ki her bayramda siz çocuklarımıza hediyeler verelim, doğan her yeni günde sizlere özel olduğunuzu hissettirelim; ancak hepimizin yakındığı ve maalesef hayatın bir gerçeği olan hayatı devam ettirmenin zorlukları, zaman zaman sizleri ihmal etmemize sebep olmaktadır. Bu ihmal tamamen sizlerin geleceğini düşündüğümüz içindir. Büyüklerimizin bekar olduğumuz dönemlerde bizlere “Ana baba olduğunda senide göreceğiz” diye söylediği bir söz vardır. Bu söz; hayatta ne yapıyorsak çocuklarımız için, sizin için anlamını taşımaktadır. Bizlerde bu gün ne yapıyorsak sizlere güzel bir gelecek hazırlamak için yapıyoruz. Zaman zaman hatalar yapıyor, zaman zaman sizlerin isteklerine karşı gelerek sizleri üzüyor olabiliriz. Yaptığımız bu hatalar, sizlere verdiğimiz üzüntüler hep siz çocuklarımızın daha güzel bir dünyada daha iyi hayat şartlarına sahip bir şekilde yaşamanız içindir.

Kıymetli çocuklarımız; zamanın, kaderin bizlere ne getireceğini yüce Allah’tan başka hiç kimse bilemez. Belki güzel günler, belki zor günler gelecekte bizim imtihanınız olacak; ancak çocukluk ve gençlikte yapacağınız faydalı işlerin olgunluk ve yaşlılık yıllarınızda siz düzyaylalı çocuklarımızın bir teminatı olacağını unutmamalısınız. Bu sebeple sizlere tavsiyemiz, çocukluk günlerinizi iyi değerlendirmeniz, çok uzun yıllar önce çocuk olan, bugünün büyüklerinin tecrübelerinden faydalanmanızdır. Zamanın çok hızlı bir şekilde aktığını unutmamanızı ve bu akan zamanı en iyi şekilde değerlendirmenizi, öğrenmenin en kolay olduğu çocukluk yıllarında yeni şeyler öğrenerek kendinize fayda sağlayacak işlere, oyunlara vakit harcamınızı rica ediyorum. Çünkü Düzyayla’nın bizlerden çok siz çocuklara ihtiyacı vardır ve onu daha ilerilere taşıyacak olanlarda yine sizler olacaksınız.

Saygı değer çocuklarımız, biz büyüklerden devralacağınız Düzyayla’yı daha ilerilere taşıyacağınızı ve daha yaşanabilir bir hale getirebileceğinizi bildiğim için sizler için emek harcamaktan hiçbir zaman geri kalmayacağımızı bilmenizi istiyorum. Yönetimde bulunduğumuz yıllar içinde sizlere karşı yapmış olduğumuz bir hatamız, bir eksiğimiz varsa yönetimde bulunan tüm arkadaşlarım adına hepinizden ayrı ayrı özür diliyor ve affınızı rica ediyorum. Şunu bilmenizi istiyorum ki bizlerin hayatlarına anlam katan, bizlere yaşama umudu veren, bizleri hayata bağlayan tek şey siz çocuklarımızsınız. Doğduğunuz için, düzyaylalı olduğunuz için, bizlere umut ve yaşama sevinci verdiğiniz için hepinize tek tek teşekkür ediyorum. Siz düzyaylalı çocuklarımızla birlikte tüm ülkemizin ve tüm dünya çocuklarının Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum.

Ahirete intikal ettiğimiz zaman bizleri saygıyla ve rahmetle anmanız duası ile hepinize en içten saygı ve sevgilerimi gönderiyor, bu güzel günü çocuklarınızla birlikte kutlayacağınız nice Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’na kavuşmanızı diliyorum.

DÜZYAYLA KÖYÜ KALKINDIRMA DERNEĞİ YÖNETİM KURULU ADINA

BAŞKAN METİN ERCAN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.