Sarıyer Belediye Başkanı ile Biraraya Geldik

Rumelihisarüstü’ndeki dernek lokalimizin, Sarıyer Belediyesinin imar planlarından ne derece etkileneceğini konuşmak ve dernek olarak Hisarüstün’de karşılaştığımız sorunları Sarıyer Belediye Başkanı Sayın Şükrü Genç’e iletmek için Sarıyer Belediyesinin Rumelihisarüstü Kahve Diyarı’nda düzenlemiş olduğu kahvaltıya katıldık. Kahvaltıya derneğimizi temsilen derneğimizin Başkan Yardımcısı Talip Şeker ve derneğimizin Saymanı Tekin Kılıç katıldı. Özellikle Hisarüstü esnafının yoğun bir ilgi ve katılım gösterdiği, samimi bir ortamda geçen kahvaltıda, sorunlarımızı ve Sarıyer Belediyesi’nden beklentilerimizi ilk ağızdan Sarıyer Belediye Başkanı Sayın Şükrü Genç’e ilettik.

Kahvaltıdan Görüntüler

Sarıyer Belediyesinin düzenlemiş olduğu kahvaltıya derneğimiz temsilen Başkan Yardımcı Talip Şeker Ve Sayman Tekin Kılıç Katıldı

Yönetim Kurulu Üyelerimiz dernek lokalimizin Sarıyer Belediyesi'nin imar planlarından ne derece etkileneceği hakkında bilgi aldı

 

 

 

 

 

 

Kahvaltının yapılış amacı ve kahvaltıda konuşulan konular hakkında Sarıyer Belediyesi resmi sitesi sariyer.bel.tr de alttaki “Yapılması Gereken Yapılacak” başlıklı yazıyı yayınladı.

Yapılması Gereken Yapılacak

Yaşamın her alanında, toplumun her kesimiyle buluşan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, bu kez de Rumelihisarı esnafıyla kahvaltıda buluştu. Kahvaltıda bir konuşma gerçekleştiren Başkan Genç, her türlü engellemelere rağmen projelerin uygulanmasına kararlılıkla devam ettiklerini vurguladı. Her zaman olduğu gibi umut verici, yüreklendirici ve güçlü ifadeler kullanan Genç, “Yapılması gereken yapılacak” dedi.

Rumelihisarüstü Kahve Diyarı’nda düzenlenen ve yoğun bir katılımın olduğu kahvaltıda açılış ve selamlama konuşmasını Rumelihisarı mahalle halkı adına Hüseyin Mercan yaptı. Mercan’ın konuşmasını Rumelihisarı Mahalle Muhtarı Çetin Karayılan’ın sözleri izledi. Düzenlenen kahvaltıdan dolayı Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç başta olmak üzere belediye personeline teşekkür eden Karayılan, “Mahalle esnafını bir araya getiren bu güzel organizasyonun hayırlı olmasını dilerim” dedi.

Başkan Genç: Her zaman birlikte yürüdük

Karayılan’ın ardından Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, bir konuşma gerçekleştirdi. Genç, güzel bahar havasına ithafen, “Türkiye’nin geleceği de böyle parlak ve aydınlık olsun. Ülkemiz zor bir dönemden geçiyor ama umudumuzu hiç kaybetmedik. Ulusumuzun birlik-beraberliği şartlar ne olursa olsun devam edecektir” diyerek sözlerine başladı. Kendisi de Rumelihisarlı olan Başkan Genç, tüm sorunları toplumla birlikte, sorunları yaşayan bölge insanıyla birlikte tespit edip çözmek için uğraş verdiklerinin altını çizerek, “Her zaman birlikte yürüdük. Bu anlayışı her zaman önde tuttuk” dedi.

Tüm engellemelere rağmen…

Yapımının önemli bir kısmı tamamlanan engelsiz erişim ve prestij cadde projesinin bazı merciler tarafından baltalanmak istendiğine değinen Genç, konuşmasının büyük kısmını bu konuya ayırdı. Evlendirme Dairesi ve Kültür Merkezi inşaatındakine benzer şekilde, bu projede de tüm engellemelere rağmen çalışmanın ilerlediğini dile getiren Başkan Genç, bürokratik alanda kendilerini yıpratma çalışmalarının sonuçsuz kalacağını kaydederek, “Bu, halka çektirilen eziyettir. Bize değil, halka yapılan bir haksızlıktır. Buna bir son verilmeli. Çünkü bu cadde herkes için elzemdir. Öğrenciler için, engelliler için, esnaf için, yolu kullanan araç sahipleri için yani mahalledeki tüm insanlar için elzemdir. Bunca önemli bir çalışmanın da karşısında duramayacaklardır, sorun aşılacaktır. Bu proje ne olursa olsun tamamlanacaktır” dedi.

“Benim iki güvencem var…”

Genç, Sarıyer Belediyesi’nin çalışmalarına yönelik bürokratik provokasyonu resmi yazışma belgeleriyle de yurttaşlara aktardı ve konuşmasını şu sözlerle sürdürdü: “Şunu özellikle belirtiyorum: Yapılması gereken yapılacak. Her zaman, her yerde söylediğim gibi, benim iki güvencem var: Biri Yaradan, diğeri halk. Gerisi beni hiç ilgilendirmiyor. Kimsenin talimatı, ne söylediği hiçbir şekilde beni ilgilendirmiyor. Bunun mutlaka bilinmesini istiyorum.”

Başkan Genç’in alkışlarla sonlanan konuşmasının ardından söz alan yurttaşlar, yaptıkları hizmetler için Sarıyer Belediyesi’ne teşekkür etti. Genç de etkinliğin son bölümlerinde yurttaşlarla birebir görüşerek talep, görüş ve önerilerini dinledi.

Yazının linki http://www.sariyer.bel.tr/Mudurluk/1/Faaliyet/1926/yapilmasi-gereken-yapilacak.aspx

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.