Tüm Düzyayla’ya Teşekkürlerimizle

Sayın Düzyaylalılar, bir seçim sürecini daha Düzyayla’nın şanına ve büyüklüğüne yakışır bir şekilde geride bıraktık. Gelmiş geçmiş en büyük katılımlardan birisinin gerçekleştiği bu seçimde, söz konusu Düzyayla olduğunda Düzyaylalıların köyüne nasıl sahip çıktığını dost düşman herkese göstermiş olduk. Köyüne sahip çıkmak için sandık başına gelerek oy kullanan genç-yaşlı herkese ve genel kurulumuza katılan fahri üyelerimizle birlikte çevre köylerimizin saygıdeğer dernek başkanlarına tek tek teşekkür ediyorum. Seçimlere katılarak Düzyaylalılara seçme hakkı veren değerli dostumuz Refik Ecevit ve ekibine ayrıca teşekkür etmek istiyorum. Daha öncede söylediğimiz gibi seçimin kaybedeni yoktur, kazananı ise her zaman olduğu gibi yine Düzyayla olmuştur.

Değerli dostlarım, görev süremiz boyunca geçen iki yıl içerisinde yeri doldurulamayacak değerli köylülerimizin, dostlarımızın hakkın rahmetine kavuşması bizler için üzücü olan tek şeydi. Sevinci, coşkuyu paylaştığımız gibi acımızıda paylaşarak birlikte herşeyin üstesinden gelebileceğimizi bu acı günlerimizde bir araya gelerek göstermiş olduk. Kaybettiğimiz büyüklerimizin ardından dünyada sadece iyiliğin kaldığını bir kez daha hatırlayarak çalışmalarımıza hız kesmeden bu doğrultuda yön verdik. Burdan bu vesile ile ahirete göç eden tüm büyüklerimize Allah’tan gani gani rahmet diliyorum.

Geride bıraktığımız iki yıllık yönetimimiz süresinde gördüğümüz, yaşadığımızı en büyük sorunlarımız, bizlere göre, halk olarak maddi imkanlarınımızın yetersizliği ve halkımızın temsil noktasında yetersiz kalmasıdır. Bu sorunların aşılması için halkımızın, ekonomik ve sosyal hayatın içinde daha girişimci olması ve gençlerimizin eğitimli bir şekilde yetiştirilmesi gerekmektedir. Bu bilinç doğrultusunda hareket ettiğimiz takdirde inanıyorum ki tüm sorunlarımızı çözecek, hayallarimizi gerçekleştirme fırsatı bulacağız. İki yıl önce yola çıktığımız ekibimizle bahsettiğimiz bu sorunları çözmek için köyümüz ve İstanbul’da yaşayan köylülerimiz için Esenyalı’da bir gayrimenkul aldık. Şu an için bu gayrimenkulun 3/4’ü sizlerin destek ve hayırlarıyla ödenmiş bulunmaktadır. Kalan kısım ise Allah’ın izni ile bir yıl içerisinde kapatılacak ve satın almış olduğumuz bu gayrimenkul tamamen Düzyayla’ya ait olacaktır.

Bu yeni dönemde tecrübesi ile bizlere ışık olacak değerli büyüklerimizi, enerjileri ile çalışmalarımıza hareket ve hız katacak gençlerimizle aynı masa etrafında toplamayı amaçladık. Listemizdeki isimleri bu amaç doğrultusunda seçmeye çalıştık. Bu yeni dönemde dernek olarak en büyük görev ve amaçlarımız olan birlik ve beraberliğimizi sağlamak, gençlerimizi derneğimize kazandırmak ve derneğimizi gençlerimize fayda sağlayan bir kurum haline getirmek yine en temel amaçlarımızdan olacaktır.

Değerli köylülerim ve değerli dostlarım, bu yeni dönemde, yeni ekibimizle birlikte pekçok yeni projemizi hayata geçirecek ve siz dostlarımızın beğenilerine sunacağız. Sözlerime son vermeden önce; iki yıl önce başladığımız bu hizmet ve gönül işinde yeniden bizlere görev verdiğiniz için hepinize ekibim ve şahsım adına tekrardan çok teşekkür ediyorum. Seçim günü göstermiş olduğumuz birlik, beraberlik ve dayanışma duygusu içerisinde hareket ettiğimiz müddetçe Düzyayla’mızın yer aldığı her platformda, herkese öncülük edeceğini bilmenizi istiyorum. Birlik ve beraberliğimizin ebediyete dek sürmesi dileğiyle siz değerli Düzyaylalılara ve kıymetli dostlarıma en içten sevgilerimi ve sonsuz saygılarımı sunuyorum.

Düzyayla Köyü Kalkındırma Derneği Yönetim Kurulu Adına

Başkan Metin ERCAN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.