Site İçeriği Hakkında

Sevgili Düzyaylalılar, yeni dernek yönetimi olarak web sitemizi güncelleme kararı aldık. Böyle bir karar almamızın birkaç nedeni var. Öncelikle duzyayla.com’un köyümüzle, köylülerimizle ilgili haberlerin yer aldığı bir “haber portalı” ve Düzyayla’dan uzakta yaşayan Düzyaylalılar için, bir nebzede olsa, Düzyayla hasretini gidereceği bir platform olmasını istedik. Şu an sitemizde yer alan haberlerin bir kısmı tasarımla ilgilidir. (Haberlerin sitede nasıl durduğunu görmek için bazı haberler Facebook adlı siteden alıntı yapılarak yayınlanmıştır). İkinci olarak kültürümüzün, geleneklerimizin geleceğimiz olan genç nesillere aktarılması; gençlerimizin köyümüzle ilgili daha çok bilgiye ulaşması; köyümüze hiç gitmemiş yada çok az bir süre köyümüzde kalarak köyümüzü yakından tanıma fırsatı bulamamış köylülerimize; kısacası köyümüzü, kültürümüzü tanımak isteyen herkese “başvurabilecekleri temel bir kaynak” oluşturmayı amaçladık. Son olarak dernek yönetimi adıyla düğün, nişan gibi özel günlerimizi duyurmak; ebedi aleme intikal eden köylülerimiz için taziye dileklerimizi tüm yakınlarına ve köylülerimize iletmek; evlenen çiftlerimizi tebrik etmek ve aramıza yeni katılan bebeklerimize “hoş geldiniz” demek için bir alan oluşturmak istedik. Bu düşünceler, bu istekler doğrultusunda web sitemizi güncelleme çalışmalarına başladık.

         Şu an için içerik (fotoğraf, yazı, video) konusunda çok sıkıntımız bulunmaktadır. Bu sıkıntıları siz değerli köylülerimiz sayesinde aşacağımıza yürekten inanıyoruz. Köyümüzün web sitesini güncelleme ve geliştirme çalışmalarına yardım etmek isterseniz: Elinizde bulunan fotoğraf, video, yazı vb. içeriği iletişim sayfasından bizlere iletebilir ya da duzyaylakoyu@gmail.com adresine e-posta gönderebilirsiniz.

Fotoğraf: Köyümüzle, köylülerimizle ilgili tüm fotoğrafları gönderebilirsiniz. (Göndermiş olduğunuz fotoğrafların altına fotoğrafla ilgili birkaç kelime açıklama yazabilirsiniz)

Video: Köyümüzle ilgili çekilmiş video filmleri,  eski düğünleri gönderebilirsiniz. (Video göndermek için, göndereceğiniz videoyu youtube’ a yükleyip linkini bizlere iletebilirsiniz.)

Yazı: Köyümüzle ilgili her konuda yazabilirsiniz.

Kültürümüz sayfası için aşağıdaki konu başlıklarına uygun yazılara ihtiyacımız vardır.

-Köyümüzün tarihi (Kuruluşu, büyüklerimizden duyduklarımızı vb. yazabilirsiniz)

-Köyümüzde kullanılan soy adları ve tarihçeleri: (Ecevit, Fındıklı, Ercan, Bayrak, Şahin, Doldur … diye devam eden ve daha pek çoğunu burada yazamadığımız soy adlarımızın anlamları ve bu soyadlarının nereden geldiğiyle ilgili yazılar)

-Köyümüzdeki yer adları ve/veya tarihçeleri: (Gafdar, Kilise Tepesi, Tek Söğüt, Hasut, Hacı Deresi… diye devam eden yer adlarıyla ilgili bilgi veren yazılar yazabilirsiniz).

-Halk oyunlarımız: (Harami, Mero, Ağırlama… gibi halk oyunlarımız hakkında bilgi veren yazılar yazabilir videolar gönderebilirsiniz. Ayıca bu oyunlarla özdeşleşen kişileri yazabilirsiniz)

-İklimimiz: (Köy iklimi hakkında yazabilirsiniz)

-Köyümüze komşu köyler: (Üzeyir, Düğer, Kilise Köyü… gibi köyümüze komşu olan köyler hakkında yazılar yazabilirsiniz)

-Yaban hayvanlarımız: (Ayı, Kurt, Arap Tavşanı, Gelengu… gibi köyümüzde yaşayan hayvanlar hakkında bilgi verebilir; varsa fotoğraflarını gönderebilirsiniz. Veya hangi hayvanın nerelerde yaşadığını bildikleriniz ölçüsünde paylaşabilirsiniz.)

-Evcil hayvanlarımız:(Ahırımızda, kapımızda beslediğimiz hayvanlarla ilgili yazılar yazabilirsiniz.)

-Tarım ürünlerimiz: Yetiştirdiğimiz tarım ürünleri hakkında yazılar yazabilirsiniz ( Buğday, Arpa, Yulaf, Fiğ, Gorunga… )

-Ağaçlarımız: Köyümüzde yaşam alanı bulan ağaçlarımız hakkında yazabilirsiniz. (Kavak, Söğüt, Pelit, Garamuh, Ardıç, Aluç, Dağ Armudu… hakkında yazılar yazabilir fotoğraflar gönderebilirsiniz)

         Bu başlıkların dışında kalan, aklınıza gelen başka bir konuda da paylaşmak istediklerinizi bizimle paylaşabilirsiniz. Örneğin aile büyüklerinizin hayatını anlatan biyografik yazılar yazabilirsiniz. Göndermiş olduğunuz içerikler, sitede sizin imzanızla yer alacaktır. Paylaşımlarınız ve yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederiz.

         Site bir kişinin, bir ailenin, derneğin yada muhtarlığın değil tüm “Düzyaylalılarındır”. Site üzerinden hiçbir şahsın, hiçbir kurumun propagandası yapılmayacaktır. Tartışmaya sebebiyet verecek hiçbir içerik (fotoğraf,video, yazı vs.) yayınlanmayacaktır. Fakat köyümüz adına yapılan çalışmalar ,gerek muhtarlık çalışmaları olsun gerek dernek yönetiminin çalışmaları olsun, önem arz ettiği ölçüde sitede yer alacaktır. Paylaşılmasını istemediğiniz ya da rahatsız olduğunuz bir içeriğin sayfadan kaldırılması için iletişim bölümünden irtibata geçebilirsiniz.

         Sizlerden gelecek eleştiriler doğrultusunda sitemizi daha da geliştireceğimizi biliyor; bizim için değerli olan eleştirilerinizi, tavsiyelerinizi ve paylaşımlarınızı bekliyoruz. En güzel günlerin Düzyayla’da olması ve en güzel günlerin Düzyaylalıların olması dileğiyle hepinize en içten saygılarımızı sunuyor, ömrünüzün güzellikler içinde geçmesini diliyoruz.

DÜZYAYLA KÖYÜ KALKINDIRMA DERNEĞİ YÖNETİMİ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.